Кина ДНК-серијата на Мулти-функционални Озонската Генератор производител и снабдувач | Дино

ДНК-серијата на Мулти-функционални Озонската Генератор

Краток опис:

DNA-Series Multi-Functional Ozone Air PurifierDNA-Series ozone air purifier uses ozone for treatment of rooms, office etc by circulating ozone inside the room using inbuilt air pump. it can be used almost everywhere – anyplace where odour needs to be removed or area should be sterilized to...


детали за производот

Тагови производ

ДНК-серијата на Мулти-функционални озон воздух  прочистувач

ДНК-серијата на озонската прочистувач на воздух на озон за третман на соби, канцеларија и слично со циркулирање на озон во собата со користење на вградената воздушна пумпа. може да се користи речиси насекаде - секое место каде што треба мирис да се отстранат или област треба да се стерилизираат за бесплатно на микро-организми.

Нашата ДНК-7 / 10G преносни озонската прочистувач е погодна за соба со големина до 100 квадратни метри за 1 час третман време и, исто така, за тешки мирис / микробиолошки третман. тоа доаѓа со прилагодување на озонската излез и програмиран тајмер контрола.

карактеристики

технологија корона празнење со уникатен воздушно ладење;

Мобилни дизајн, може да се додаде, ако е потребно тркала

24/7 континуирано работење или 0-999hrs дигитален тајмер

Високо квалитетен нерѓосувачки челик куќиште, атмосферски и убави, трајни;

Висок степен на реализација, ниска потрошувачка на енергија, долг животен век;

Игра и приклучок

Рачка или тркала (опционално)

функција:

Озонот може брзо убие вирусна бактерии, мувла, габи, штетни органски материи во воздухот; уништи и убие микроорганизми, разни органски материи, оксидираат и deodorize, оксидираат метаболички производи, и продолжи рокот на траење;

примена:

фабрики храна, козметика фабрики, угостителски објекти, училишта, детски градинки, ладилници, складишта, фарма, продавница за миленичиња, мензата, пакување работилница, хотели, забава, нова куќа декорација, toilet.Water третман за дезинфекција: вода за пиење, чиста вода, базен , аквакултурата;

СПЕЦИФИКАЦИИ :

точка

единица

ДНК-7G-D

ДНК-10G-D

озон излез

G / hr

7

10

моќ

W

120

140

Напон

V / Hz

110/60; 220-240 / 50; 220/60

оперативен метод

/

Програмабилни тајмер или рачно

Димензија (L * W * H)

цм

32 * 25 * 52,5

тежина единица

килограм

9.6

10,3

Прилог материјал

/

од нерѓосувачки челик

прочистување област

M3

0-70

0-100

 

 


  • Претходно:
  • Следно: