Кина DINO 3-15LPM индустриска ПСА кислород Генератор производител и снабдувач | Дино

DINO 3-15LPM индустриска ПСА кислород Генератор

Краток опис:

DINO 3-15LPM Industrial PSA Oxygen Generator   Specification: Item Unit DNY-3L DNY-5L DNY-8L DNY-10L DNY-15L Oxygen output LPM 3 5 8 10 15 Oxygen concentration % 93%±3% 93%±3% 93%±3% 93%±3% 93%±3% Pressure(inlet) Mpa 0.18-0.22 0.18-0.22 0.18-0.22 0.18-0.22 0.35 Pressure(outlet) Mpa 0.06-0.08 Temperature ℃ indoor temperature Relative humidity % ≤ 70%±10% Noise Db ≤60 ≤60 ≤60 ≤60 ≤60 Dimensi...


детали за производот

Тагови производ

DINO 3-15LPM индустриска ПСА кислород ГенераторDINO-PSA-oxygen-generator_01 DINO-PSA-oxygen-generator_02 DINO-PSA-oxygen-generator_03 DINO-PSA-oxygen-generator_04 DINO-PSA-oxygen-generator_05 DINO-PSA-oxygen-generator_06 DINO-PSA-oxygen-generator_07 DINO-PSA-oxygen-generator_08 DINO-PSA-oxygen-generator_09

 

спецификација:

точка

единица

DNY-3L

DNY-5L

DNY-8L

DNY-10L

DNY-15L

кислород излез

ЛПМ

3

5

8

10

15

концентрација на кислород

%

93% ± 3%

93% ± 3%

93% ± 3%

93% ± 3%

93% ± 3%

На притисок (влезот)

МПА

0,18-0,22

0,18-0,22

0,18-0,22

0,18-0,22

0.35

Притисок (излез)

МПА

0,06-0,08

температура

внатрешната температура

релативна влажност

%

≤ 70% ± 10%

бучава

db

≤60

≤60

≤60

≤60

≤60

димензија

цм

50 * 40 * 53

50 * 40 * 63

50 * 40 * 73

50 * 40 * 83

50 * 40 * 135

Нето маса

килограм

24

29

35

38

45


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ